9577_logopl2017.jpg  pl-logo-www.png

Koło naukowe Elektroników i Mechatroników SEMICON, jest kołem działającym przy Katedrze Elektroniki i Technik Informacyjnych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, Politechniki Lubelskiej.

Działalność koła naukowego zmierza do rozwoju zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności przez studentów z kierunków prowadzonych lub współprowadzonych przez WEiI PL, zainteresowanych projektowaniem systemów elektronicznych, technologią cyfrową oraz robotyką. Naukowe cele koła obejmują zastosowanie nowoczesnych technologii mikroprocesorowych w projektowaniu systemów elektronicznych, budowy autonomicznych urządzeń elektronicznych oraz wykorzystaniu najnowszych technologii półprzewodnikowych. Dzięki współpracy z zewnętrznymi firmami, studenci mają możliwość zdobycia doświadczenia oraz nawiązania kontaktów zawodowych owocujących w przyszłości.

W chwili obecnej w pracach koła naukowego SEMICON uczestniczy kilkunastu studentów politechniki. Spotkania koła odbywają się na wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w sali C416 (rdzewiak) lub E410. W przypadku wystąpienia takiej potrzeby, spotkania koła odbywają się w odpowiednio zaopatrzonych i przystosowanych do aktualnych potrzeb naukowych koła miejscach.

Członkowie koła naukowego SEMICON biorą aktywny udział w konferencjach poświęconych tematyce związanej z pracami koła.  Jesteśmy stałymi, członkami między innymi: Sympozjum  Naukowego Elektrotechników i Informatyków SNEiI organizowanego przez Politechnikę Lubelską oraz IEEE-SPIE Joint Symposium Wilga organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Udział sympozjach umożliwia studentom rozwój w interesujących ich dziedzinach oraz integrację ze środowiskiem naukowym.

Dzięki współpracy kół naukowych z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Łódzkiej uczestniczymy w Seminarium Kół Naukowych w Konopnicy k/Łodzi oraz w warsztatach "Letnia Szkoła Mikroelektroniki w Środku Zimy" w Szklarskiej Porębie.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17